Yaşam

Seferihisar Belediyesi’nden öğrencilere öğle yemeği kutusu

Seferihisar Belediyesi, geçen yıl hayata geçirdiği beslenme çantası projesiyle ilçedeki dar gelirli öğrencilere destek oluyor. Okulların açılmasıyla birlikte beslenme çantası uygulamasını yeniden başlattıklarını kaydeden Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak çocuklarımızın sağlıklı ve düzenli gelişimlerine katkıda bulunmak için çalışıyoruz.”

Seferihisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler birimi, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin beslenmesine destek oluyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez hayata geçirilen proje kapsamında Seferihisar Belediyesi, Halkkart sahibi ve geliri belirlenen vatandaşların ilkokul ve ortaokul çocuklarına yıl boyunca ücretsiz gıda takviyesi sağlayacak. Öğle Yemeği Kutusu uygulamasıyla her Cuma günü yaklaşık 117 öğrencinin 5 günlük beslenme ihtiyacını karşılayacak süt, meyve suyu ve kahvaltılık ürünlerden oluşan çanta hazırlanarak ailelere ulaştırılıyor.

 

”EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Beslenme çantası projesiyle çocuklara eğitimleri boyunca temel destek sağlamak için çalışan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Çocuklarımıza özen ve hassasiyet göstermek bizim görevimiz. Okulların açılmasıyla birlikte okulların açılması da çok önemli. Çocuklarımızın temel ihtiyaçlarını karşılıyor, ailelerine destek oluyor, sağlıklı besinlerle gelişimlerini sürdürüyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, çocuklarımızın sağlıklı ve düzenli gelişimlerine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Çocuklarımız her zaman önceliğimiz olacaktır.” Hepsine yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

duziciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu