Haber

Son dakika! İmamoğlu’ndan İstanbul için yeni uyarı: Öğleden sonra fırtına ve kar yağışı bekleniyor, mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından İstanbul’da kar yağışı etkili olmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin yüksek kesimleri beyazlara bürünürken AKOM’da basın toplantısı düzenledi. İmamoğlu, İstanbul’da beklenen kar yağışı ile ilgili alınan tedbirleri anlatarak vatandaşları uyardı.

“FIRTINA İLE GÜÇLÜ KAR BEKLENİYOR”

“Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayalım” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: “Bugün itibariyle soğuk hava dalgası bizi karşılamaya başladı. Özellikle Silivri, Çatalca ilçelerinden gelen kuzeyden gelen bir hava akımı. ve Arnavutköy.Güne yağmurla karışık karla başladı.İlerleyen saatlerde hava karardı.Dönüşülecek çok nokta var.Bugün özellikle öğle saatlerinden itibaren gece boyu devam edecek fırtına, en değerli başlık.Meteorolojik raporlarda tahmin 60 ila 90 kilometre.Çok şiddetli bir fırtına.Fırtınayla birlikte kuvvetli bir kar yağışı bekleniyor.Soğuk hava dalgasının etkisine fırtına eşlik ediyor.Yıllara kadar hissedilmesi bekleniyor. -7.”

“MÜMKÜNSE TOPLU TAŞIMAYI KULLANIYORUZ”

İnsanların dikkatli olması gerektiğini ifade eden İmamoğlu, “Seyahatlerini buna göre planlamalılar. En baştan söyleyelim, mümkün olduğunca dışarı çıkmamak ve mümkünse toplu taşımayı kullanmakta fayda var. Meteoroloji bir çıkmazda olacağımızı söylüyor. Perşembe gününe kadar etkili yağmur dalgası.” dedi.

“PERSONEL SAYIMIZ 9 BİN 649”

İBB Başkanı açıklamalarına şöyle devam etti: “Personel sayımız 9 bin 649. İstanbul’umuzun her noktasında görev başında olacağız. Yeni akıllı sistemle hayata geçirilen araçlarla onlar da emek verecekler. karla birlikte metrobüs yolunda özel kar küreme araçları da kesintisiz görev yapacak.”

habermut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu