Haber

Doktorun darbedildiği sopa “silah” sayıldı

İzmir’in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sağlığı merkezinde çıkan kavga sonrası “beyaz kod” veren aile hekimi Ekin Hürel Günay’ı olaydan 1,5 ay sonra takip edip sopayla darbettikleri gerekçesiyle tutuklanan 3 kardeş hakkında, “kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama” kabahatinden dava açıldı.

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 Ekim’de doktor Ekin Hürel Günay’ın üç kişi tarafından darbedilmesi olayına ait soruşturmasını tamamladı.

Hazırlanan iddianamede, Ekin Hürel Günay’ın çalıştığı aile sağlığı merkezinde 22 Ağustos’ta arbede çıktığı ve bu arbedenin akabinde tabibin sanıklardan S.A. hakkında “beyaz kod” verdiği belirtildi.

Günay’a bu olay nedeniyle husumet besleyen S.A. (28) ile ağabeyleri F.A. (29) ve S.A’nın (37), 7 Ekim’de bir süre takip ettikleri Günay’ı sopayla darbettikleri kaydedildi.

Olayda kullanılan “sopa”nın silah olarak nitelendirildiği iddianamede, sanıkların “kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama” kabahatinden 2 yıl 3’er aydan 6 yıl 9’ar aya kadar mahpusla cezalandırılmaları istendi.

İddianame, Torbalı 3. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Olay

Torbalı 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezinde 22 Ağustos’ta çıkan hengamede, tabip Ekin Hürel Günay, S.A. hakkında “beyaz kod” vermişti. Günay, bu olaydan 1,5 ay sonra mesai sonrası kendisini takip eden 3 kişinin sopalı saldırısına uğramış, yaralanan Günay, Torbalı’daki hastanede yapılan müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Yapılan araştırmada şüphelilerin, hakkında “beyaz kod” verilen S.A. ile ağabeyleri F.A. ve S.A. olduğu tespit edilmiş, gözaltına alınan zanlılar sevk edildikleri hakimlikçe tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu